ROZHOVOR PRO DENÍK.CZ – TRH S NEMOVITOSTMI V MIKULOVĚ

24. února 2024

Vyjádření majitele Realitní Kanceláře Schmidt Reality na aktuální situaci na trhu s nemovitostmi v Mikulově.

„Nelíbí se mi, co se nyní odehrává na městě. Vedení má k turismu a turistům obecně jiný přístup. Lidé nemají kde zaparkovat, ruší se stále více akcí, které sem návštěvníky táhly. Pokud to bude pokračovat, bude sem turistů jezdit ještě méně. Nevím, proč je radnice vyhání z Mikulova, když je evidentní, že právě z turismu město žije,“ kroutil hlavou další z hoteliérů. I on se redakci vyjádřil pouze pod podmínkou zachování anonymity. Ani jeho identita není redaktorům Deníku cizí.

Nezvykle velké množství ubytovacích zařízení určených k prodeji se nepozdává ani realitním makléřům. „Jen naše kancelář prodává dalších sedm neveřejně. Samozřejmě, že zjišťuji, co k tomu majitele vede. Mezi investory se ví, že v Mikulově řada věcí nefunguje, řeší se třeba problém s povolováním parkování. Ví se i o navýšení turistické taxy a také o tom, že nynější vedení města nechce podporovat turismus. K tomu nižší tržby, prázdné hotely a únava z covidu je přivedou k myšlence zařízení jednoduše prodat,“ domnívá se realitní expert Robert Schmidt.

Vedení města situace neznepokojuje. „Krize se neobáváme, Mikulov je stále hojně navštěvovaným místem. Bedlivě sledujeme data poskytovaná Centrálou cestovního ruchu, a ta mluví pro Mikulov příznivě. Zaznamenali jsme prodej několika zařízení. Jedná se o soukromé subjekty. Trh s nemovitostmi v Mikulově je dlouhodobě velice živý, což je dané právě atraktivitou města,“ uvedla mikulovská mluvčí Markéta Ničová.

Zajímavé je, že Lednice a Valtice jsou podle realitních makléřů naopak v kurzu. „Třeba ve Valticích jsme v poslední době prodávali penziony dva. Oba byly hned pryč, přestože jeden stál třicet milionů. Mikulov už není, co býval. Navíc je drahý. Zaplatit za víkend i dvacet tisíc korun není nic nemožného,“ zmínil Schmidt s tím, že aktuálně ani banky nejsou nakloněné poskytovat úvěry na koupi ubytovacích zařízení.

Turismus je přitom v Mikulově jedním z hlavních odvětví obživy obyvatel. „Současné vedení města šlo do voleb s tím, že chce Mikulov bez turistů. Ale zapomnělo, že turismus velké množství místních živí. Investoři si mezi sebou řeknou, jak těžké je cokoli přes radnici prosadit. Do toho vstupují i boje mezi hoteliéry, situace zde není dobrá,“ poznamenal jednatel společnosti Schmidt reality.

Jestli máte zájem koupit nebo prodat nemovitost v Mikulově a jeho okolí,
tak se ozvěte na číslo +420 721 409 366, nebo vyplňte kontaktní formulář

Celý článek naleznete zde:
https://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/mikulov-turiste-turisticky-ruch-sezona-penzon-hotel-na-prodej-drahota-radnice.html

    Máte dotaz ohledně nemovitostí? Napište nám, rádi pomůžeme!

    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná