Představujeme vám exkluzivní možnost vlastnit unikátní historickou nemovitost s neomezeným…

Zpět na výpis
+ 19 dalších fotek
1361 m2
užitná plocha
1361 m2
podlahová plocha
1804 m2
pozemková plocha
5
pokojů

Popis nemovitosti

Představujeme vám exkluzivní možnost vlastnit unikátní historickou nemovitost s neomezeným potenciálem v srdci města Mikulova. Tato budova, zapsaná na seznamu nemovitých kulturních památek České republiky, nese ducha minulých staletí a otevírá dveře pro neopakovatelné investiční příležitosti.

Vstupte do světa minulosti s tímto domem ze 17. století, vystavěným za éry Ditrichštejnů, kteří vládli Mikulovu. Jeho historie sahá až do roku 1675, odkud pramení zmínka od Theo R. Seiferta z knihy Nikolsburg, kde se uvádí, že sloužil jako zájezdní hostinec „Bei dem Wilden man“ – „U Divokého muže“.

Dům se nachází mezi třemi ulicemi (Koněvova, Vídeňská a Purkyňova). Vzdáleností pouhých 400 metrů od centra, nabízí tento architektonický skvost i zcela výjimečnou polohu. Budova ve tvaru písmene „U“ s impozantním vstupem z ulice Purkyňova přes bránu s plným obloukem vás vtáhne do svého uchvacujícího prostředí.

S rozdělením na tři křídla – severní, východní a jižní – tato nemovitost otevírá dveře k široké škále možností. Severní křídlo nyní slouží jako sídlo pro výrobu Pirsc Porcelain, zároveň zde najdete kanceláře a bytovou jednotku. Ve východním křídle se nachází galerijní prostor s jedinečnou atmosférou a dochovanými fragmenty původních fresek. Jižní křídlo zase nabízí prostory určené částečně jako sklady a částečně jako bydlení. Každé křídlo nabízí své vlastní příběhy a potenciál.

Celková výměra zastavěné plochy a nádvoří činí 1.804 m², zatímco užitná plocha budovy bez půdních prostor dosahuje 1.361 m². IS: el., plyn, voda, kanalizace. Konstrukční systém z kamenů a cihel, spolu s klenbovými a dřevěnými trámovými stropy a sedlovou střechou, poskytuje dobrý základ pro realizaci vašich nápadů.

Tato nemovitost není jen o historii, ale o budoucnosti. Kombinace prestižní adresy, architektonického dědictví a možnosti vlastní rekonstrukce dává této nabídce zcela nový rozměr. Ať už jste vášnivým historikem, investorem nebo vizionářem, tato nemovitost vás osloví svou jedinečností a potenciálem.

Nezapomeňte, že tato nabídka je skutečně jedinečná a zájemci by neměli váhat. Pro více informací a prohlídku kontaktujte naši realitní kancelář Schmidt Reality Mikulov.

    Mám zájem o prohlídku

    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná