HUSTOPEČSKÉ LISTY – Shrnutí realitního roku 12 | 21

19. prosince 2021

Nacházíme se opět na konci roku a rád bych vám letošní rok z našeho pohledu přiblížil. Asi bych začal tím, že máme za sebou nejúspěšnější rok našeho působení. To, co letos trh předvedl, nemá obdoby. Za celé své působení v realitní sféře si nepamatuji tak obrovský zájem o nemovitosti. Také si nepamatuji tak rychlý růst cen. Inflace na realitním trhu nebere konce a naděje, že se růst cen zmírní, zůstává velmi malá. Trend těchto cen totiž nezlomila ani pandemie, ani recese s ní spojená, a proto lze jen těžko očekávat, že se situace může brzy obrátit ve prospěch kupujících. Klienti se mě ptají, co si myslím, jestli ceny ještě půjdou nahoru.

Na rovinu říkám, že na tohle nemá nikdo z nás odpověď. Minimálně nárůst úrokových sazeb u hypoték, který už překročil hranici 3 %, napovídá tomu, že už by to nemuselo být tak hektické jako letos. Také to, co se událo na trhu s energiemi, bude mít určitě vliv na bydlení. Když se vám měsíční náklady na bydlení díky těmto dvěma parametrům zvýší třeba o 5-7 tis. Kč/měs, to už je v peněžence znát. Nikdo nedokáže předpovědět, kde se to zastaví nebo otočí. Každopádně neusínáme na vavřínech a letošní úspěch jsme investovali zpět do naší firmy. Vytvořili jsme nové webové stránky, investovali jsme do nového realitního serveru, koupili dron na natáčení nemovitostí atd. Za to vše patří velké DÍKY i vám.

Čím dál více z vás se k nám vrací a dostáváme i doporučení, což je pro nás velmi důležité. Je to ta nejlepší cesta k nemovitostem a k oboustrané spokojenosti. Úspěšně jsme prodali oba rodinné domy v Kurdějově. Rozjíždíme další projekty v Brně, Pavlově, Pasohlávkách, Dolních Dunajovcích, Mikulově, Břeclavi, Valticích i Bavorech. Takže se máte na co těšit. V Hustopečích je to o něco těžší, protože není moc kde stavět. I s developerem jsme připraveni na vaše náměty reagovat kvalitním projektem. Potřebujeme ten pozemek, kde můžeme společně projekt zrealizovat. Vím, že doba není jednoduchá a že těch pozitivních informací v poslední době moc není. I tak bych vám rád popřál pozitivní myšlení, abyste tak jako já dokázali věřit v lepší zítřky.

Naučili jsme se s koronou žít a doufám, že již brzy to nebude téma číslo jedna. Chtěl bych vám ještě jednou moc poděkovat za přízeň v uplynulém roce. Velice si vážím, že jsme tady na trhu jednička a věřím, že si tohle prvenství v prodeji nemovitostí udržíme i v příštím roce. Přeji vám krásné a pohodové Vánoce plné radosti, štěstí a lásky v kruhu rodiny a přátel. Vykročme společně do nového roku 2022 s optimismem a s chutí do života a pevným zdravím.

Erik Lipnický, ředitel pobočky Schmidt-reality s.r.o.,

pobočka Hustopeče

tel: 774 241 009

email:

    Máte dotaz ohledně nemovitostí? Napište nám, rádi pomůžeme!

    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná