Cenová politika prodávaných nemovitostí

2. listopadu 2023

Aktuální ekonomická situace silně zasáhla také nemovitostní trh. V roce 2021 vyletěly ceny nemovitostí do astrálních výšin. V současnosti se setkáváme se slevou převážně 10 – 20% z nabídkových cen.

Musím uznat, že i mě umí trh s nemovitostmi stále ještě překvapit. Právě proto, pro správné nastavení prodejní ceny, opětovně nabízíme do prodeje naše vlastní nemovitosti, nebo nemovitosti našich obchodních partnerů. Ty nám velmi často pomohou správně zvolit cenovou politiku již na začátku prodeje.

V tomto roce jsem do neveřejného prodeje nabídl svůj byt ve Valticích, který jsem původně neměl v úmyslu prodat. Po nemovitosti se však strhla velká poptávka a nakonec se mi ho podařilo zpeněžit za 90.000 Kč/m2. Přišly i vyšší nabídky, ale byt jsem již přislíbil jednomu z prvních zájemců, a tak jsem v prodeji dále nepokračoval.

Tato cena je dnes relativní a závisí na typu prodávané nemovitosti. Chci tím hlavně říct, že se s nabídkovými cenami musí neustále pracovat, protože se trh opětovně vyvíjí. A pokud Vám zkušený makléř pomůže pochopit jak trh aktuálně funguje a jaká by ideálně měla být počáteční cena Vaší nemovitosti, poslechněte ho. Pokud jde o férového makléře, na kterého jste dostali doporučení, chce Vám pomoct nepromarnit příležitost k získání ideálního kupce. 

Při prodeji nemovitosti se snažte hledat makléře v místě svého bydliště. Jen takový makléř Vám dokáže nejlépe pomoci s prodejem. Zná místní úřady, procesy a v daném městě prodal desítky nebo stovky nemovitostí. Těžko Vám bude makléř z Brna efektivně prodávat nemovitost v Mikulově, a také naopak. Z toho důvodu má naše realitní kancelář ještě stále 4 kamenné pobočky v Brně, Hustopečích, Břeclavi a Mikulově. Co kraj, to jiný mrav a my víme, jak důležité je znát místní komunitu, schvalovací procesy i úředníky. Proto nás nikdy neuvidíte prodávat nemovitosti v Praze. Minimálně ne naše jihomoravské makléře:)

S pozdravem

R.S.

    Máte dotaz ohledně nemovitostí? Napište nám, rádi pomůžeme!

    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná