9 služeb k úspěšnému prodeji a nákupu nemovitosti

Naše služby jsou založené na osobním přístupu. Ke každé zakázce přistupujeme s ohledem na individuální potřeby konkrétních klientů. Při prodeji nemovitosti se osobně setkáme, detailně prozkoumáme specifika objektu a stanovíme optimální prodejní strategii s ohledem na aktuální tržní data.
Díky našim bohatým zkušenostem v realitním sektoru najdeme nejoptimálnější cestu pro hladký průběh prodeje. Perfektní porozumění místnímu trhu, odborné znalosti makléřů, pevné zázemí zavedené realitní kanceláře a individuální přístup jsou zaručeným klíčem pro dosažení těch nejlepších výsledků. Jsme zde pro Vás, ať už potřebujete prodat, nebo najít tu pravou nemovitost.

Příprava prodeje

Klademe si za cíl, aby byl celý prodejní proces nejen efektivní, ale také maximálně příjemný pro Vás. Rozumíme tomu, že prodej nemovitosti může být náročným obdobím, a proto jsme zde, abychom Vám jej co nejvíce usnadnili. Od první konzultace až po finální podpis smlouvy budete průběžně informováni o každém kroku. Naše komunikace je průhledná a přizpůsobená Vašim specifickým potřebám a očekáváním. Každý detail je pečlivě plánován s ohledem na Vaše přání, cíle a okolnosti, které Vás ke koupi, prodeji, či pronájmu přiměly. U Schmidt Reality není prodej nemovitosti jen transakcí, ale především cestou k pochopení potřeb, nalezení nejvhodnějšího řešení a vybudování dlouhodobého vztahu s každým z našich klientů.

Profesionální záběry

Klíčem k úspěšnému prodeji nemovitosti jsou kvalitní a autentické fotografie. Ve Schmidt Reality garantujeme, že každý aspekt Vaší nemovitosti zachytíme férově a s profesionálním přístupem. Kromě vysoce kvalitních fotografií nabízíme také virtuální prohlídky, které umožňují potenciálním
kupcům prozkoumat nemovitost pohodlně z jejich domova. Naše videoprohlídky poskytují dynamický a detailní pohled na všechny prostory a zdůrazňují jedinečné prvky Vaší nemovitosti. Navíc, pro ještě úchvatnější zobrazení, využíváme dronové záběry, které poskytují impozantní pohledy z ptačí perspektivy a tím dokáží vyzdvihnout přednosti v podobě dobré lokality, okolní přírody, či dostupnosti služeb.

Prezentace a inzerce

Nemovitost musí být pro potencionální kupce co nejvíce atraktivní. Z toho důvodu využíváme inovativní a kreativní přístupy, které moderní technologie a mediální prostor nabízejí. Kromě výrazné internetové propagace nasazujeme i další marketingové nástroje, jako jsou cílené e-mailové kampaně, propagace na sociálních médiích a využívání naší rozsáhlé interní databáze zájemců. Navíc, Vaši nemovitost prezentujeme prostřednictvím atraktivních reklamních plachet, vývěsek a letáků, které jsou strategicky umístěny pro maximální viditelnost.

Efektivní prohlídky

Naše prohlídky jsou efektivní, odborně vedené a organizované tak, abychom vždy maximálně vyšli vstříc svým klientům. Nečekejte na nich ohrané naučené fráze, ale pragmatický přístup odborníků, kteří se v realitách již dlouhé roky pohybují. Ti dokáží detailně popsat technický stav nemovitosti a jejich součástí, vyzdvihnout výhody dané lokality, ale také spravedlivě poukázat na vady či nedodělky, které se na nemovitosti v době prodeje nacházejí. Samozřejmostí je také návrh řešení jejich odstranění a maximální součinnost při tomto procesu.

Právní služby

Právní servis poskytujeme prostřednictvím renomované advokátní kanceláře AK Bartošík, která pro nás zajišťuje komplexní služby. Zakládáme si na tom, aby byla zajištěna nejvyšší právní jistota a ochrana Vašich zájmů při koupi a prodeji nemovitosti. Klademe velký důraz na transparentnost, jasnou komunikaci a především na to, aby byly všechny kroky srozumitelné a jasně definované.

Financování nákupu

Prostřednictvím našich smluvních partnerů nabízíme kompletní finanční služby ve věci koupě či pojištění nemovitostí. Spolupracujeme s několika většími společnostmi i řadou samostatných nezávislých finančních poradců. Ti jsou schopni sestavit individuální nabídku na míru, nabídnout porovnání produktů více bank a pojišťoven a Vám díky přímému napojení na realitního makléře ušetřit spoustu nezbytných úkonů a kroků vedoucích k úspěšnému získání hypotečního úvěru.

PENB štítek

Až na výjimky má prodávající zákonnou povinnost předat kupujícímu Průkaz energetické náročnosti budovy, tzv. PENB. Řada bytových domů má tento dokument již vypracovaný a není tak problém získat ho od společenství vlastníků bytových jednotek. V případě rodinných domů je však třeba nechat průkaz vypracovat u autorizované osoby. Také v tomto případě spolupracujeme s řadou certifikovaných společností, které pro nás energetické štítky zpracovávají v rychlém čase a za příznivé ceny.

Katastr nemovitostí

Zajistíme podání kupní smlouvy na katastr nemovitostí, včetně advokátní úschovy finančních prostředků do doby zápisu a naplněním smluvních podmínek.

Předání nemovitosti a přepis energií

Ani po úspěšném prodeji nemovitosti naše práce ještě není zdaleka u konce. Nastává čas jejího předání a přepis energií. Toto zahrnuje kompletní kontrolu stavu nemovitosti, aby bylo zajištěno, že vše odpovídá podmínkám uvedeným v kupní smlouvě a vzájemným dohodám. Dále zajišťujeme přepis energií a dalších služeb. Náš tým zpracuje veškerou administrativu a zajistí komunikaci s poskytovateli služeb pro hladké převedení smluv na nového majitele.