Krásná usedlost v Deštném v Orlických horách – prodej

Zpět na výpis
+ 26 dalších fotek

Popis nemovitosti

V zastoupení majitelů nabízíme k prodeji krásnou usedlost v centru obce Deštné v Orlických horách,
která je kompletně zrekonstruovaná a kromě části na bydlení má i prodejnu a ateliér s keramikou. Otevírá se tu možnost spojit bydlení na horách s podnikáním.
Deštné je vhodné pro celoroční rekreaci, v létě turistika, v zimě lyžování.
Současní majitelé koupili nemovitost v roce 2009 a od roku 2010 ji rekonstruovali do dnešní podoby. V obytné části, která prošla kompletní rekonstrukcí přízemí a vestavbou nového podkroví jsou kompletně nové instalace (elektřina, voda, odpady, vytápění kachlovými kamny s výměníkem).
Vchodovými dveřmi vejdeme do předsíně a z předsíně do vstupní haly.
Z haly vedou dveře:
– do koupelny se sprchovým koutem, vanou a dvěma umyvadly
– do samostatného wc
– do chodby ke sklepu a skladu dřeva, lze zde využít chodbu i jako sklad potravin a je zde umístěna hnací jednotka centrálního vysavače a el. bojler na ohřev vody pro koupelnu v přízemí
– do hlavní světnice (36 m2) s kachlovými kamny s ležením za pecí, kuchyní s vestavěnými spotřebiči a vstupem do vedlejšího pokoje a vstupem do spižírny
– z haly vede nádherné dřevěné schodiště do prvního podkroví, kde je koupelnu s vanou a dvěma umyvadly, velký dětský pokoj cca 60m2 (možno rozdělit na 2 nebo 3 pokoje), samostatná ložnice s malou kuchyňkou. Po stahovacích schodech vyjdeme do druhého podkroví, zde je další pokoj tzv. čistá půda(sklad lyží i sezonního vybavení)
– poslední dveře z haly nás zavedou do Ateliérů
Ateliéry jsou vlastně druhou, přímo navazující, budovou objektu. Jedná se o původní kamennou stavbu, která též prošla kompletní rekonstrukcí. Nová elektřina, voda, odpady, wc, vytápění centrální pecí s hypokausty a teplovzdušným výměníkem a přípravou pro vytápění prostorů nad Ateliéry, kde se v současné době nachází půdní prostor o výšce 6m do hřebene.
Přízemí ateliérů je momentálně rozdělené na prodejní galerii, keramický ateliér, zvonařský ateliér, sklady a sociální zařízení.
Po celém objektu je rozveden internet kabely, jednotlivé okruhy elektřiny jsou samostatně jištěny,  v objektu je pevná linka O2 a anténní rozvody.
Na pozemku, jehož jednou hranicí protéká horský potok, stojí dětské hřiště a dále pak kulatý „skleník“ z makrolonu a zemní „zakopaná“ trampolína.
Ke 300m vzdáleným vlekům lze v zimní sezoně dojet přímo na lyžích, v bezprostřední blízkosti se nacházejí i běžkařské upravované stopy.

Potraviny (200 m)
Lanový park (1200 m), Golf, tenis, fotbalgolf (600m)
Rozhledna Velká Deštná (8700 m)
Hospoda: Kozí chlívek (900 m)
Veterinář: MVDr. Lubomír Dolanský (5648 m)
Bankomat Fio banky (160 m)
Pošta Deštné v Orlických horách (800 m.)
ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách (600 m)
MHD: Deštné v Orlických horách, Národní dům (650 m)
Pizzerie Golem (700 m)
Sjezdovka, lanovka: Marta 2 (240m)
koňská farma konekotyza.cz .

Kontakt na makléře

Ing. Tomáš Neubauer
602 508 998
Pobočka Brno

    Mám zájem o prohlídku
    * Pole označená hvězdičkou jsou povinná